SIKÇA SORULAN SORULAR

Uzmanlık alanımıza giren tüm kimyasal uygulamalarda karşılaştığınız her türlü teknik sorunu bize bildirin, sorunuzun çözümü için önerilerde bulunalım.

FacebookTwitterGoogle+Paylaş

152 yorum

  • Bahsettiğiniz ürün kuvvetli asitler içerdiğinden temas halinde kararan yüzeylerin kimyasal olarak eski haline getirilmesi maalesef mümkün olamamaktadır.

 1. Merhabalar,
  Zeminde parlak sırlı porselen seramik uyguladığımız dairemizde derz kenarları matlaşmış ve leke gibi duruyor.Pasta cila uygulaması önerdiler fakat seramiğe zarar verir mi diye korkularım var.Bu tarz seramikler için uygun bir yöntem midir?

  • Derzlerdeki kararmalar için derz temizleyici uygulayabilirsiniz. Seramik yüzeyinde ufak çizikler ve aşınmalar varsa pasta cila uygulanabilir, ancak çizikler ve lekeler derine işlemişse fayansın üzerindeki sır tabakasının tamiri mümkün değildir.

 2. RECEP
  Merhaba işini yaptığım bir firmada bina cephe camları kaynak yanığı oldu. Firma camları değiştir diyor. camların parası alacağımdan fazla tutyor. nasıl temizlenir. beni bu işyen kurtarın.

  • Kaynak çapakları yüksek sıcaklıkta cama yapışarak cam yüzeyini aşındırır. Yüzeyde lekeler azsa pasta-cila yaparak bir ölçüde temizleyebilirsiniz ancak eskisi gibi olmaz. Mekanik bir aşınma olduğu için sorununuzun kimyasal bir çözümü maalesef bulunmamaktadır.

 3. İnşat temizliği yaptık ve elimizde asit vardı fayansları temizlemek için elimizdeki asiti sulandirdik ve fayansların mermerlerin temizliğinde kullandık,,, kullanırken hiçbi şekilde yüzeyde bekletme yapmadık asidi döktükten sonra bolsuyla da yıkadık fakat bugün bizi baktığımızda hep yandığını gördük … bunu nasıl düzeltebiliriz

  • Fayanslar sırlı yüzeye sahip olduklarından asitlere karşı dayanıklıdır, mermer yüzeyler daha kolay etkilenir. Mermer yüzeylerde oluşan lekeleri pasta-cila yaparak gidermenizi tavsiye ederiz.

 4. Merhaba. Mutfak temizliği yaparken eviyeye yanlışlıkla Mr. Muscle’ın klozet için olan kireç sökücü ürünü döküldü ve ben geç fark ettiğim için yüzeyde bir süre kaldı. Eviyede döküldüğü yerlerde izleri kaldı. Bu izleri nasıl giderebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  • Bu tarz temizleyici ürünler paslanmaz çelik yüzeylerde koyu lekelere neden olur. Bunları giderebilmek ise her zaman mümkün olmuyor. Yüzeydeki krom kaplama zarar görmediyse CHROMMIX Krom Temizleyici ürünümüzü deneyebilirsiniz.

 5. Kar ve Buz solüsyonu direk Buzun üzerine mı uygulanmalıdır. Yoksa kar yağmaya başladı anda zemine uygulanarak yağan karın hemen eriyerek suya dönüşmesi ve kar birikmesinin önlenmesi mümkün müdür.

 6. Merhaba parkelerin uzerine porcöz damlsmış sabah farkettmki. Damla damla kurmızı kahverengi olmus parkeler hatta birtanesi damladan da buyuk neyapmak gerek Ev sahibi farketmeden kurtarmalıyım 🙂 tesekkürler cevapladıgınızı posta adresıme bilgi olarak gelirse hızlı cozum olur

  • Parkelerin üzerindeki koyu lekeler Teak Bright – Tik Parlatıcı ürünüyle çıkabilir. Bu ürünümüz ahşap üzerindeki kararmaları gidererek ağacın eski rengine dönmesini sağlar. Ancak Por-çöz güçlü bir kimyasal olduğu için Kesin olarak düzelteceğine garanti veremeyiz, sonuç alamazsanız o bölgeyi yeniden zımpara-cila yapmanız gerekebilir.

 7. benim tuvaletimdeki derz aralarını temizlemek için tuz ruhu dökmem sonrasında fayansların üzeri beyaz beyaz oldu adeta bazı yerler kireç tabakası gibi ayrıca tuvalet taşındada sarı sarı yollar oluştu ne kadar cif vs denediysem gitmedi ne yapılabilir fayansları eskisi gibi olmasada mat ve beyaz lekeli görünümden kurtarma yolu varmı yardımcı olursanız sevinirim

  • Tuz ruhu kireç tabakalarını da temizler, beyazlıkların nedeni fayansların yüzeyinin asitle temastan dolayı aşınması olabilir. Hasarlı fayansları mümkünse değiştirmenizi ya da pasta-cila yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 8. Merhaba,
  Benim sorunum biraz tuhaf.Yeni taşınacağımız ofiste kaynak yaparken veya bir metali keserken oluşan kıvılcımlar camlara yapışmış ve çıkartamıyoruz.Yoğun bir noktacık şeklinde kıvılcım lekeleri var.Ne yapmamız gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

  • Kaynak çapaklarının yüksek sıcaklıklarda cam veya fayans yüzeye yapışması malzemenin fiziksel özelliğine zarar verdiğinden maalesef kimyasal bir çözümü yok. Hasarlı yüzeyi mümkünse değiştirmenizi veya pasta-cila yapmanızı tavsiye ederiz.

 9. Merhaba mutfağımdaki Blanco evyenin yan çelik sepetinde su izleri oluştu.silikonlu metal ve cam yüzey temizlik spreyi kullandım. domestosla sildim çıkmadı. sirkeyle sildim yine çıkmadı ve dahada kötü oldu.Kullandığım ürünler sepeti bozdu daha çok leke oldu .
  evye yeni olduğu halde eski yüzlü oldu. eski hale getirilebir mi?

  • Normalde silikonlu metal yüzey temizleyiciler su lekelerini gidererek metale parlaklık kazandırır, sirke de kireçten kaynaklı lekeleri yok eder. Ancak çamaşır suyu gibi ağartıcı madde veya klor içeren temizlik malzemeleri çelik yüzey üzerinde uzun süre kalır ya da iyi durulanmazsa krom-nikel kaplamada kalıcı lekelere yol açar. Kaplama zarar görmüşse bu durumda önerebileceğimiz kimyasal bir çözüm ne yazık ki yok, yeniden kaplama yaptırabilir ya da pasta cila ile kötü görüntüyü giderebilirsiniz.

 10. MERHABA ELİMDE ALÜMİNYUM KAMYON JANTLARI VAR. KENDİ UĞRAŞLARIMLA KATI BİR CİLAYLA PARLATTIM FAKAT JANTIN BİRKAÇ KÖŞESİNE SİYAH KİRLER BİRİKTİ BUNLARI TEMİZLEYECEK BİR ÜRÜNÜNÜZ MEVCUT MU? TEŞEKKÜRLER

 11. Merhaba aracı ma deri döşeme yapılmış ballyle yapistirilmiş zamanla deri bıraktı kotu görünüyor baliyi zeminden boyaya zarar vermeden nasıl temizlerim bana hangi kimyasalları kullanmamalı öneride bulunurmusunuz Teşekkürler.

  • Toluenle bali kalıntısını çözebilirsiniz, uçucu bir madde olan toluen zaten balinin içinde bulunan solventtir. Ancak solventler boyaya zarar verebilir, bu yüzden uygulamadan önce yüzeyin görünmeyen bir yerinde test edin.

  • İçeriğinde bulunan nitrik asit çelik yüzeyde bu gibi kararmalara neden olur. Bunun kimyasal olarak çözümü çok zor, ancak oto pasta-cila siyah lekeleri bir miktar ortadan kaldırabilir.

 12. Merhaba.Ben büyük bir ankastre firmasında üretim sorumlusu olarak görev yapmaktayım.Ürünlerimizde kullandığımız cam malzemelerin yüzeyini temizlemek adına kullandığımız kimyasal ürünümüz çalışan arkadaşlarımızı rahatsız etmektedir.Dış ortama yaydığı kokunun genizlerini yaktığını hatta ellerini yıkasalar dahi kokunun ellerinden çıkmadığını söylemektedirler.Bu konuda alternatif çözüm önerileri arıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Gizem Hanım, size bir ürün tavsiye etmeden önce bu temizleyicinin cinsini ve özelliklerini bilmemiz gerekir. Elinizdeki üründen bir miktar numune gönderebilirseniz bu özelliklere uyan muadil bir ürün önerebiliriz.

  • Havuz yüzeyleri için SAFECLEAN Havuz Yüzey Temizleyici ürünümüz klor lekelerini temizler, ancak fayansta kimyasal bir aşınma varsa bunu gidermez. Karşılaştığınız sorunla ilgili bir fotoğrafı info@tausskimya.com.tr adresine gönderirseniz bu konuda size daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.

  • Fayans ve seramik yüzeylerden yapıştırıcı ve boya artıklarını PAINT REMOVER SCS ürünümüzle güvenle çıkarabilirsiniz. Ürün ile ilgili olarak telefonla bizi arayarak veya internet sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 13. Sayin yetkili
  Dış Cephe Kaplama ürün leri üzerinde temizlik yapmaktayız. Lakin alüminyum kaplama,kompozit alikobalt gibi yüzeylere zarar vermeden kullanacağımiz bir ürün arıyoruz. Camlar da oluşan oksitlenme ve kireç lekelerini nasıl bir ürününuzu kullanabiliriz .bilgilendirir seni seviniriz.

  • ALUMAX Alüminyum Temizleyici ürünümüz alüminyum yüzeylerde oluşan kir ve oksit tabakalarını yüzeye zarar vermeden temizleyen su bazlı konsantre bir üründür. Alüminyuma yapışan kireç ve çimento artıklarını da güvenle temizler. Ürün ile ilgili olarak telefonla bizi arayarak veya internet sitemizden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Camlarda oluşan lekeler için ise kimyasal olarak önerebileceğimiz bir ürün bulunmamaktadır.

 14. Havuz kenarına yaptığımız yeni yaptığımız 304 krom korkuluklarda havuzun boşaltılıp/hidroklorik asitle temizlenmesi sırasında küçük kahverengi noktalar ve lekeler oluştu. Nasıl temizlemek gerekir.lekeler çıkmıyor.

  • Krom yüzeylere asit teması sonucu yüzeylerde karıncalaşmalar oluşabilir. CHROMMIX Krom temizleyici ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Chrommix neme bağlı kararmaları, kirleri ve lekeleri gidererek kroma eski parlaklığını kazandırır. İnternet sitemizden ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  • bahsettiğiniz kimyasal kuvvetli asitler içerir ve travers gibi hasas yüzeylerin içine işleyerek lekeler. pasta-cila yaparak matlaşan yerleri parlatmayı deneyebilirsiniz.

 15. Merhaba Terasımızın üstünü kapatırken kaynakçı dikat etmemiş. kalebodurlara sıçramış ve ciddi lekeler oluşmuş nasıl temizleyebiliriz….. yada silinmiyorsa kalebodur boyatılabilir mi?

  • kaynak çapakları çok yüksek sıcaklıkta olduğu için fayansların üzerindeki sır tabakasını eritir, bu lekeler silinemez. epoksi kaplamayı deneyebilirsiniz.

 16. Merhaba sizden bir yardım istiyorum evimin balkonunda alüminyum korkuluklar var onların üzerinde şeffaf bi korucu laylon var onu zamanında sökmeyi unuttum şimdi de sökmek istiyorum ama çok zor çıkıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..?

 17. Teknemizin karinasına sualtını göre bilmek için koyulan plexiglass malzeme su tarafı kekamoz tutmuş ve görüşü kapatmış.Tekneyi karaya aldık ama kekamozu temizlerken plexiglassı bozmamak için hangi ilacı kullanmalıyız.Teşekkürler.

  • ALGE STRIPER Yosun, Midye ve Kekamoz Sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Konsantre bir üründür, suyla seyreltilir. Sadece kekamoz ve midye kalıntılarına işleyerek zemine herhangi bir zarar vermeden kolay ve güvenli bir şekilde temizlik sağlar.

 18. Komsumuz balkonundaki demirleri kestirirken balkondaki damperli cama kaynak sicramis. Camda nokta nokta tortular olusmus. Bir iki tanesini bicakla kaziyarak çıkardık. Ama 150-200 tane kadar oldugu icin hepsini bicakla kaziyamadik. Bu tortulari cikaracak kimyasal bir madde var mıdır?

  • Kaynak sırasında sıçrayan kaynak çapakları yüksek ısıda olduğu için cam ve fayans yüzeyleri eriterek yapışır. Bu sorunun giderilmesi kimyasal yöntemlerle mümkün değildir, yapışan parçalar çok derine işlememişse cama polisaj yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 19. Merhaba, mutfak zeminindeki derzleri porçöz ile temizlemeye çalışırken ankastrelere de damlalar şeklinde sıçradığını sonradan farkettik. Fırın kapağının çelik kısmında damla damla lekeler kaldı ve çıkmıyor, buzdolabının yan yüzü de aynı şekilde. Bunları düzeltmenin yolu var mıdır? (Buzdolabının parlak olan ön yüzünde bir sıkıntı olmadı, sanırım materyal farkından kaynaklanıyor).

  • Gomalak gibi doğal reçineler kullanırsanız bir zararı olmaz. Dallar kuruysa çift komponentli sentetik reçine de kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı ve zararsız olan bu malzemeyi tekne bakım ürünleri satan bir mağazadan temin edebilirsiniz.

 20. Merhaba, babam terasımızda bulunan ahşap masa ve sandalyeleri verniklerken yerlere damlatmış. Beyaz fayans üzerinde damla damla kahverengi lekeler oluşmuş. Bu lekeleri nasıl çıkarabiliriz? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  • seramik ve fayans gibi sırlı yüzeylerdeki yağ lekelerini Teak Cleaner – Tik Temizleyici ürünümüzle çıkarabilirsiniz; taş ya da beton yüzeylerde ise Tauss Intraclear – Endüstriyel Yağ Sökücü ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Mermer, travers veya kayrak yüzeylerde yağ lekeleri taşın içerisine nüfuz etmişse lekeyi çıkarmak daha zordur.

 21. Merhaba banyoda yere altı kaldırmaz halımı makinada yıkaryıkamaz yere serdim ve çok sonra bütünüyle eriyip fayansa yakıştığını fark ettim bana yardımcı olabilir misiniz

 22. Çanakkale seramikten aldığım yaklaşık 200 m2 “garden stone” serisi seramik üzerinde su lekeleri oluşmakta. Çağırdığım şirket yetkilisi bazı kimyasallar test ettikten sonra “uygulama hatası” olduğunu söyledi. Sizin bu tür su lekelerini giderecek ve bir daha oluşmamasını sağlayacak bir ürününüz var mıdır? teşekkürler.

  • yüzeye silikon sprey uygulayabilirsiniz, bu ürün yüzeyde ince bir film tabakası oluşturarak su damlalarının tutunmasını önler. Seramikler sırlıysa yüzeyi bir parça yağlı kağıtla ovmanız da leke oluşumunu önleyecektir.

 23. Selamlar,

  15 yıllı masif ahşap bir masam var. boya üzerinde vernik (cila) var. boyayı ve cilayı tamamen kaldırmak istiyorum. zımpara ile çok zor oluyor. sizin boya sökücü ürününüz bunu kaldırabilir mi?

  • Paint Remover Boya ve Cila Sökücü ürünümüz her türlü ahşap üzerindeki boya ve vernik kalıntılarını sökebilir. Ürünü yüzeye uyguladıktan sonra gevşeyen boya tabakasını yaprak zımparalı keçe disklerle yüzeyi zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

 24. kimyasal destek için size bir sorum olacak

  yazlık evimin havuzunun yan duvarları ve tabanı mozaik ile kaplı
  zaman için de sudan kaynaklı olarak yan duvarlar ve tabanda yoğun bir şekilde kireç ile kaplandı. mozaiklerin rengi bile gözükmüyor.
  Bu kirecin yüzeyden temizlenmesi için hangi ürününüzü önerir siniz

 25. ii akşamlar ben erkek kuaförüyüm bi gün ben dükanda yokken babam yerler beyez olsun die porçöz dökmüş bunlarda koltukların yere basan parlak kısma geldiği için nokta nokta kararmış ne yapmayalıyım acaba..

  • Porçöz tarzı lavobo açıcı ürünler kuvvetli asitler içerir, kullandığınız üründe nitrik asit içeriyorsa krom kaplama yüzeyde kararma yapması normaldir. aldığınız ürünü satan firmayla görüşmenizi tavsiye ederiz.

 26. merhaba

  sizden iki konu için yardım istiyorum.birincisi buzdolabı kağaım inox değil çelik ve lekeler var el izleri , paslanma nokta nokta lekelr bunu nasıl temizleyebilirim.ikincisi koltuklarımda işlenmiş kurumuş leker var.ne yaptıysam temizlenmedi.bana ne önerebilirsiniz.birde ürünlerinize garanti veriyormusunuz.tşk

  • Buzdolabı inox ve çelik yüzeyler için D-400 veya CABMIX Çelik temizleyici ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Kumaş ve döşeme yüzeylerdeki lekeler için ise MAXCLEAN kumaş-döşeme temizleyici ürünümüzü tavsiye ederiz. Ürünlerimiz endüstri ve marine sektöründe tanınan bir markadır.

 27. Merhaba ;
  Lavabo temizleyici maddeyi annem yanlışlıkla banyodaki kahverengi fayanslara da uygulamış ve bir kısmı matlaşmış buda leke gibi duruyor .Bu durumda ne yapabilirim fayansları mı esli haline geri nasıl getirebilirim cila vb bir ürününüz mevcut mu 🙁

  • Matlığın nedeni lavobo açıcıdaki kuvvetli asitlerin fayanslar üzerindeki sır tabakasını aşındırmış olması. sorunun kimyasal yollarla çözümü mümkün değildir, pasta-cila yaptırmanızı tavsiye ederiz.

  • Kaynak çapakları yüksek sıcaklıklarda camın yüzeyine yapışarak camı yakar. Bu gözenekleri kimyasal yollarla temizlemenin olanağı yoktur. Cama pasta-cila yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 28. Mutfak eviyesindeki kireç izlerini temizlemek için porçöz türü bir ürün kullandım. Ama eviyede lekeler ve dalgalı matlik oluştu. Nasıl eski parlak haline getirebilirim.

  • Porçöz tarzı lavobo açıcı ürünler kuvvetli asitler içerir, kullandığınız üründe nitrik asit içeriyorsa çelik yüzeyde kararma yapması normaldir. aldığınız ürünü satan firmayla görüşmenizi tavsiye ederiz.

 29. ÜRÜNLERİMİZİ PARLATMA KONUSUNDA SIKINTI YAŞIYORUZ BU ÜRÜN DE ÇAYDANLIK VE TENCERE PARLAKLIĞI ELDE ETMEK İSTİYORUZ BU KONUDA ETKİLİ BİR ÇÖZÜM İSTİYORUZ İMALAT SIRASINDA ÇİZİK VE MAT BİR DURUM OLUŞUYOR PARLAKLIĞI NET OLARAK YAKALIYAMIYORUZ LÜTFEN ACİL ÇÖZÜM

  • Kullandığınız paslanmaz çeliğin cinsi ve parlatma standartını (ör: AISI 430 BA) bilmemiz gerekir. Bahsetmiş olduğunuz sorunda D400 paslanmaz çelik parlatıcı ürünümüz imalat sırasında oluşan matlığı gidermez, imalat sonrası parlak yüzeylerde kullanım içindir. Hangi cins çelik kullandığınızı belirtirseniz ve sorunla alakalı bir fotoğraf yollarsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz. Saygılarımızla

 30. Evin dış cephesine ısı yalıtım yaptırırken, hazır sıva aliminyum korkuluklar üzerine sıçramış , Aliminyum korkuluklar üzerinde çıkarılması zor lekeler oluşturmuş. Acaba nasıl temizleyebiliriz. Teşekkür ederiz.

  • Alüminyum temizliği için Alumax Aluminyum parlatıcı ürünü kullanabilirsiniz. Alumax yüzeye zarar vermeden üzerine yapışan kir, toz ve lekeleri temizler, alüminyuma eski parlaklığını kazandırır. Ürünü kirli yüzeye uygulayıp beklemeniz ve bir bez yardımıyla silmeniz yeterlidir.

    • ALUMAX alüminyum yüzeylerdeki beyaz toz halinde alüminyum oksit tabakalarını ve kirleri temizleyerek metali parlatır. Eğer ürün etki etmemişse bu mekanik yollarla giderilebilecek bir sorundur. Lekelerin resmini çekerek info@tausskimya.com.tr adresine yollarsanız bu konuda daha fazla yardımcı olabiliriz.

  • muhtemelen akvaryum suyunda bulunan organik artıklar bakteri oluşumuna neden olmuş. Bu konuda size tavsiye edebileceğimiz kimyasal bir ürün yok, ancak filtre sistemini değiştirerek ya da bitki ekleyerek bakteri üremesini kontrol altına alabilirsiniz. Saygılar.

 31. Patron ben bilmeden paslanmaz parlak yassı krom çubukları asitle yıkadım Bi sure geçtikten sonra kromların üştü siyah yanık gibi izlerle doldu ve çıkmıyor bana yardımcı olur musunuz irtibat tel. 05334637186

  • Hangi asiti kullandığınız önemli, siyah lekeler oluşmuşsa muhtemelen nitrik asit temas etmiştir. Bu durumda kimyasal olarak düzeltilmesi mümkün değil, tekrar krom kaplama yaptırmanızı tavsiye ederiz.

  • iyi günler Samet Bey, parkeleri bol suyla yıkayıp durularsanız artık kalmaz. Bize hangi çelik parlatıcıyı kullandığınızı yazarsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz. Saygılar.


 32. Çok güzel bir müşteri hizmet servisi. Sual ve cevap şeklinde çok kolay ve kısa yoldan bilgi edinmemiz mümkün oldu.
  Ancak kimyasalları nasıl ve nereden alabilevceğimiz konusunda bir adres yok…
  saygılarımla
  göver

 33. üstü ahşap iskeleti krom çelik masalarımız var. deniz kenarı bir ortamda kullanılıyor. Zamanlka ahşap bozuluyor, tekrar cilalama ile durumu düzeltiyoruz. Ancak krom kısımlarını temizlemesinde başarılı değilliz. oto pastası kullandık olmuyor.
  Temizleyici ve parlatıcı olarak ne tavsiye edersiniz?
  saygılarımızla
  göver tunaman

  • Kararan ve matlaşan krom yüzeyler için CHROMMIX Krom Parlatıcı ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. CHROMMIX yüzeylere bulaşan is, kurum, toz, zift parçacıkları ve neme bağlı kararmaları, deniz suyu lekeleri, yağ lekeleri v.b lekelerini tamamen ve yüzeye zarar vermeden temizler.
   Ürünlerimizi market.tausskimya.com.tr adresinden online olarak satın alabilir veya telefonla sipariş verebilirsiniz. Bu durumda ürün adresinize ücretsiz kargoyla gönderilecek, yalnızca ürün tutarı kapıda ödenecektir. İstanbul’da oturuyorsanız Kalamış, Pendik ve Ataköy marinalarda CHROMMIX krom parlatıcı ürünümüzü bulabilirsiniz. Saygılarımızla


  • Kaynak ısısı seramik ve fayans üzerindeki sır tabakasını eritir, oluşan yanık izlerini yok etmenin imkanı yoktur. Fayanslarınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.


 34. plexiglas malzeme üzerindeki kurumuş yağlı boyayı çıkarmak için ne tavsiye edersiniz?Malzeme aracımın cam arasında bulunan parlak siyah plastik gibi bir parçadır.araştırdım ismi ortadirek bakaliti olarak geçiyor.

  • PAINT REMOVER – SCS Sprey Boya Sökücü ürünümüz pleksiglas malzeme üzerinde iyi sonuçlar vermektedir.Sorunlu bölgenin fotoğrafını çekip bize yollarsanız size daha net cevap verebiliriz.


 35. Merhaba
  Marin kimyasallarında hangi belgeleriniz var bildiğiniz üzere deniz suyu kirlendiği zaman çok büyük ceza veriyorlar belgeleriniz hakkında bilgi verir misin?

 36. merhabalar,
  bir müşterim lquid for polish and shining inox ve thin wire spong for polishing inox ( paslanmaz yüzey temizleyicisi ve parlatıcısı ile birlikte uygulama süngeri (ekpmanı) istiyor önerebileceğiniz bir ürün var mı? fiyatı ve teslim süresi nedir?

  • 31.12.2004 tarih 25687 sayılı “Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği”; 11.07.1993 tarih ve 21634 sayılı “Tehlikeli Kimyasallar Yönetmeliği” ve 26.11.2005 tarih ve 26005 sayılı “Tehlikeli Maddelerin Su ve Çevresinde Neden Olduğu Kirliliğin Kontrolü Yönetmeliği” uyarınca motorlu ve motorsuz tüm deniz taşıtlarında, yönetmeliklerde belirtilen ve deniz ekolojisine zarar veren kimyasal maddelerin kullanılması yasaktır. Ayrıca AB mevzuatı kapsamında 15.02.2006 tarih ve 2006/11/EC sayılı “Suda Tehlikeli Maddeler Direktifi” de bu konuda bağlayıcıdır.

   Bu yönetmeliklerin tam metnini internetten inceleyebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bu alanda uzman bir hukukçuya başvurmanızı tavsiye ederiz.


 37. Merhabalar! Kolay gelsin!
  Alüminyumdan olan ‘Petrol tanklarının” üzerini temizlerken yağları ve petrol kirlerini ürünlerimiz söktü. Ama alüminyumun kendisi siyah renk almış, kenardan bakarken yağ ve kir gibi gözüküyor. Aslında bu alüminyumun oksitleşmesi imiş. Eğer sizde alüminyum oksitleşmesine karşı ürün varsa ve alüminyumun parıltısını yeniden berpa ederse, (siyahtan kendi parıltısına dönerse), bizi bu hakta bilgilendirseniz memnun oluruz!
  Önceden teşekkürler!

  Saygılarımla
  Israfil Nasirov!

  • Sayın Nasırov;
   Alüminyum petrol tanklarında oluşan alüminyum oksidi temizlemek, karbon ihtiva eden petrol artıklarını çıkarmak ve alüminyum yüzeyleri eski parlaklığına kavuşturmak için ANTAR Metal Yüzey Hazırlayıcı ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. İnternet sayfamızdan ürün hakkında detaylı bilgi alabilir, iletişim sayfasından bizimle temasa geçebilirsiniz. Saygılar.


 38. 304-316 paslanmaz stok tanklarımız var yüzeyleri matlaştı ve kirli duruyor.Flex ucuna takılan tel fırcalar ile sürtünce parlıyor ancak cok zahmetli bu iş için herhangi bir ürününüz varmıdır acaba.İyi calısmalar

 39. TİK YAĞINI AHŞAP BİR YÜZEYE SÜRDÜĞÜMÜZDE TEK SEFERDE YÜZEYDE OLUŞTURDUĞU FİLM KALINLIĞI NE KADARDIR ?
  (Film Kalınlığı fineness µm)

  BAÜ- DURSUNBEY MYO
  ÖĞRETİM GÖR: MUHARREM MIDIROĞLU

  • Merhaba Muharrem Bey;
   Tik ağacı gözenekli yapıda olduğu için sürülen yağı sünger gibi içine çeker, boya gibi bir film tabakası oluşturmaz. Kurtlanma ve UV ışınlarına karşı ahşabın içine nüfuz ederek koruma sağlar. 1 lt Tauss Teak Yağı solvent içermemektedir, tek kat uygulandığı zaman 10 m2 alanda koruma sağlar.


 40. selamlar

  inşaatımızda tüm pencere ve kapılar alüminyum eloksal boyalı doğramaların yüzeylerinde dış cephe boyası ve koruyucu bantlar güneşten kuruduğu için temizlenmiyor, zorladıkca alüminyum yüzeyi çiziliyor veya matlaşıyor. Bu temizlik için bir ürününüz var mı?

  • Bahsetmiş olduğunuz sorunun çözümünde PAINT REMOVER-SCS sprey boya sökücü ürünümüzü kullanmanızı öneririz. Bu ürünümüz özellikle selülozik boyalı yüzeylerde etkili sonuçlar verir, alttaki boya tabakasına zarar vermeden boya artıklarını temizler. Koruyucu bantları yüzeye zarar vermeden çıkartmak için de LABELMIX Etiket sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için bkz: PAINT REMOVER-SCS


 41. Isi ile Aluminyum film transferi yapmaktayiz. Bir islem sirasinda
  Film naylonu aluminyum uzerinden kolaylikla atmasi gerekirken
  Yapisip kaldi. Filmin alti icin aluminyuma vurulan boyaya zarar
  Vermek istemiyoruz. Bu sebeple yapisan naylonu elle temizlemeye
  Calisyoruz. Ancak cok zaman almakta. Nasil bir kimyasal onerirsiniz.

  • Naylon film ve etiketleri yapışan yüzeyden altındaki boyaya zarar vermeden temizlemek için LABELMIX adlı ürünümüzü kullanabilirsiniz. LABELMIX film tabakasının kenarlarından yapışkan yüzeye etki ederek yüzeye zarar vermeden kolayca çıkarılmasını sağlar.


 42. selam. ben cep telefonu tamircisiyim bana sıvı temaslı cihazlar gelmekte ve elektronik kart üzerindeki lehimli ve bakır bölümlerde oksit ve kararmalar oluşmakta. bunları temizleyecek ve eski haline döndürecek bir ürün var mı ? iyi çalışmalar

  • Elektronik kartların ve devrelerin temizlenmesinde Rhea Elektronik Devre Temizleyicisini güvenle kullanabilirsiniz, bu ürünümüz devre üzerindeki oksitlenme ve kararmaları cihaza zarar vermeden temizleyecektir. Suya temas etmiş devrelerde de kullanılmış ve olumlu sonuç alınmıştır. Ayrıntılı bilgi için bkz.RHEA ELEKTRONİK DEVRE TEMİZLEYİCİ


 43. merhaba. anladığım kadarıyla inox parlatıcı diye adlandırdığınız ürününüz koruyucu bir ürün. ocak ve evye gibi inox ürünlerde OLUŞMUŞ olan su izlerini nasıl temizleyebilirim. öerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

  • İnox yüzeylerde oluşan su izlerini gidermek için Tauss D405 Paslanmaz Çelik Su İzi Giderici ürünümüzü tavsiye ederiz. Bu ürünümüz inox yüzeylere eski parlaklığını kazandırarak oluşturduğu film tabakasıyla yüzeyin su tutmasını ve yağlanmasını geciktirir.
   Detaylı bilgi için bkz. D 405


 44. merhabalar benim elamanlardan biri temizlik yaparken merdivenler ve sandelyedeki krom olan yerleri sihirli suyla veya çamaşır suyuyla silmiş ve bu krom yerler matlaşmış ve pas olmuş sandelye ayaklarıda kırmızı bi renk almış bana önerebileceğiniz bir ürün varmı tşk

  • Krom kaplamanıza çamaşır suyu veya benzer bir aşındırıcı kimyasal temas ettiyse ve yüzey bir an önce nötrlenmediyse meydana gelen hasarın kimyasal yollarla düzeltilmesi mümkün değildir, dolayısıyla size önerebileceğimiz kimyasal bir ürün bulunmamaktadır. Kaplama üstü kaplama yaptırmanızı tavsiye ederiz.


 45. merhabayın işlerinizde kolaylıklar dilerim ben bir proje için sizlerden yardım istemek için bu mesajı yazıyorum. çivi fabrikasında yağlı çivilerin temizlenmesi ile ilgili bir proje için kullanılabilecek en ucuz kimyasal nedir ve kullanımı nasıldır alternatif kullanabileceğim secenekler nelerdir?

  • Yağlı çivileri temizlemek için endüstriyel yağ çözücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. INTRACLEAR 1’e 10 oranında su ile seyreltilebilir, stok ömrü süresizdir. Yağlanmayı gidererek metaller üzerinde koruma sağlar. Detaylı bilgi için bkz. INTRACLEAR


  • Merhaba İlhan Bey,
   Klima Petek Temizleyici hakkında istemiş olduğunuz bilgiler e-mail adresinize gönderilmiştir. Şirketimize göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.


 46. AKARSUDAN DAMLAMA SULAMA İŞLEMİ GEÇEKLEŞTİRDİK.SULAMADAN SONRA YOSUN TIKANMASI MEYDANA GELDİ YOSUN LARI ÖLDÜRÜP DAMLATICIYI AÇAN ÜRÜNÜNÜZ VARMI BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM HAYIRLI İŞLER

  • Yosun Sökücü ürünümüzü sistem kapalıyken damlama borusuna periyodik olarak uygulayıp beklettikten sonra su ile durularsanız yosunlanma probleminiz ortadan kalkacaktır. üRünümüz 1/20 oranında su ile seyrelebilmektedir, süresiz depolama ömrü vardır, sulama sisteminizde kolayca kullanabilirsiniz.
    
   Detaylı bilgi için bakınız:
   ALGE STRIPER Yosun ve Midye Sökücü


 47. iyi günler ben şanzıman tamiri yapıyorum ve yıkama makinamız var yıkama makinası için bir ilaç var mı aliminyum temizliği için şanzımanların yağını ve çamurunu temizlicek bir ilaç lazım ilginize teşekkürler…

  • Active 15/HD su bazlı motor temizleyiciyi kullanarak şanzıman yağını ve oluşan çamuru kolayca temizleyebilirsiniz. Ürün 1/15 oranında su ile seyreltilebilir, çalışma sıcaklığı 50-60 derece olursa daha iyi sonuç verir. Toz ve sıvı olmak üzere iki şekilde ürün elimizde mevcuttur, sitemizden temin edebilirisiniz.
    
   Detaylı bilgi için bakınız:
   ACTIVE 15/HD Motor Temizleyici


 48. Çaydanlık tamircisiyim.önceleri emzik kaynağını gümüşkaynağı yapardık fazla yanmadığı içinkolay temizlenir di.Pahalı olunca sarı kaynağa başladik boraks çok yandığı için kaynak çevresi çok siyahlık kalıyor nasıl bir kimyasal önerirsiniz?İyi çalışmalar…

  • Klasik kaynak temizleyici veya metal yüzey hazırlayıcı kullanarak kaynak sonrası oluşan lekeleri temizleyebilirsiniz. Ürünlerimiz arasında size PASTE 105 kaynak temizleyiciyi kullanmanızı tavsiye ederiz. İlginize teşekkürler.


  • Yüzeysel lekeleri Chrommix Krom Parlatıcıyla temizleyebilirsiniz, Chrommix krom yüzeyindeki lekeleri temizler ve matlaşan yüzeylere tekrar parlak bir görünüm kazandırır. Ancak asit eğer derinlemesine işlediyse kimyasal yöntemle onarmanızın yolu yoktur, tekrar kaplama yaptırmanız gerekir. Hasarlı yüzeyin bir resmini info@tausskimya.com.tr adresine gönderirseniz kimyasal bir yöntem kullanıp kullanamayacağınız konusunda size tavsiyede bulunabiliriz. İlginize teşekkür ederiz.


  • Ürün resimlerinin altında bulunan online alışveriş modüllerini kullanarak istediğiniz ürünleri alışveriş sepetine ekleyebilir, sisteme üye olmadan kolay bir şekilde istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz; tek yapmanız gereken sepete ekledikten sonra gönderim bilgilerinizi eksiksiz olarak yazarak bize göndermek. Online alışveriş modüllerinin kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen Tauss Güvenli Online Alışveriş sayfasını ziyaret edin. İlginize teşekkür ederiz.


 49. Karşılaştığınız her türlü kimyasal sorunun çözümü için aşağıdaki modülü kullanarak bize yorum bırakabilirsiniz. Yorumlarınız uzmanlarıız tarafından incelendikten sonra yine bu sayfada yanıtlanacaktır. İlginize teşekkür ederiz.


Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*